Tip 1: Ako zbaviť rodičovských práv manžela

Tip 1: Ako zbaviť rodičovských práv manžela

Ford Focus 1.5 EB 150 ST line test - Maroš ČABÁK TOPSPEED.sk (Smieť 2019).

Anonim

Odmietnuť alebo odmietnuť manželovi rodičovské práva k dieťaťu? Odpoveď na túto otázku každá žena dáva, v závislosti na situácii. Ak sa však rozhodnete o takomto rozhodujúcom kroku, musíte sa s ním dôkladne obrátiť.

inštrukcia

1

Treba mať na pamäti, že práve tak, pretože "chcem to tak", rodičovské práva nie sú zbavené. Aby bol otec uznaný za nezlučiteľný s hrdým titulom "rodič", je potrebné silné zdôvodnenie. Zákony zahŕňajú: vyhnúť sa povinnosti rodiča, vrátane vyhýbaniu sa výživnému; odmietnutie, bez dobrého dôvodu, odobrať vaše dieťa od lekárskych a vzdelávacích inštitúcií; zneužívanie rodičovských práv, zneužívanie detí (keď rodič fyzicky alebo psychicky zneužíva dieťa); chronický alkoholizmus a drogová závislosť; úmyselný zločin proti životu a zdraviu vlastných detí.

2

Odňatie rodičovských práv je len na súde. A nič iného. Prípad odňatia rodičovských práv otca sa posudzuje na žiadosť matky. Ale predtým, než podpíšeme odvolanie na súde, najskôr sa obráťte na orgány pre opatrovníctvo. Neskôr sa ich zástupcovia stanú vašimi spoľahlivými spojencami na súde a budú konať ako tretie strany. Okrem toho sa prokurátor zúčastňuje na posudzovaní prípadu, ktorý bude dohliadať na zákonnosť obvinení.

3

Ak však súd napriek tomu zbavil zanedbateľného otca svoje rodičovské práva, potom rozhodne o otázke vrátenia výživného.

4

Tri dni po vyhlásení rozsudku sudcu sa informácie o zbavení rodičovských práv otca prenesú na úrad pre registráciu občianskeho stavu (ZAGS), kde sa v dokladoch nachádza zodpovedajúci záznam.

Venujte pozornosť

Napriek zdanlivo jednoduchému algoritmu opatrení nie sú prípady týkajúce sa zbavenia rodičovských práv tak ľahko vyriešené. Preto sa budete musieť veľmi starostlivo starať o právnu prípravu svojich obvinení.

  • zbavenie manžela rodičovských práv

Tip 2: Ako zbaviť bývalého manžela práva dieťaťa

Veľké množstvo rozvodov zaznamenáva ročne, vedie k tomu, že deti zostávajú na poskytovaní matky a otcovia sa podieľajú len na ich výživnom a výchove. Bohužiaľ sa stáva, že sa môžu stať účastníkmi na životoch svojich detí a v takom prípade sa žena môže obrátiť na súd so žalobou, že bude žiadať, aby zbavila bývalého manžela práva dieťaťa.

inštrukcia

1

Dôvody, ktoré sa môžu stať základom na zbavenie jedného z rodičov práv na dieťa, sú uvedené v čl. 69 Rodokmeňa Ruskej federácie. Patria medzi ne: vyhýbanie sa rodičovským povinnostiam, odmietnutie odobrať dieťa z materskej nemocnice, zneužívanie rodičovských práv, kruté zaobchádzanie s dieťaťom, chronický alkoholizmus alebo drogová závislosť, ako aj spáchanie úmyselného trestného činu proti dieťaťu alebo druhému manželovi.

2

Ak nastane aspoň jeden z uvedených dôvodov, obráťte sa na súd. Majte však na pamäti, že tento proces bude vyžadovať presvedčivé a presvedčivé argumenty potvrdzujúce, že takéto skutočnosti skutočne prebehli. Musia byť zdokumentované alebo podložené svedectvom.

3

Najjednoduchší spôsob získavania dôkazov, že otec dieťaťa mu neposkytuje potrebnú materiálnu pomoc. Systematické vyhýbanie sa výživám môže byť nevyvrátiteľným dôkazom nedodržania ich rodičovských povinností. Bude ťažšie preukázať existenciu iných dôvodov, ktoré môžu byť dôvodom na zbavenie bývalého manžela práv na dieťa.

4

V prípade, že viete istotu, že otec dieťaťa zneužíva alkohol alebo je narkoman, vaše slová nebudú dostatočným dôkazom. Ak chcete túto skutočnosť potvrdiť, poskytnite dôkazy. To isté sa môže vzťahovať aj na iné príčiny: zneužívanie, zneužívanie rodičovských práv, dokonca nemorálne správanie - to všetko môže poškodiť telesné a duševné zdravie dieťaťa.

5

Súd tiež skontroluje, ako sa správanie vášho bývalého manžela zmenilo od rozvodu, čo vyvolalo vaše rozhodnutie odoprieť svoje rodičovské práva. Sudca bude chcieť poznať názor samotného biologického otca. Ak je vaša žiadosť odmietnutá, nezúfajte - po roku máte právo vrátiť sa k tomuto problému a znova podať žalobu.

  • Uznesenie pléna Najvyššieho súdu Ruskej federácie z 05.2.1998 N 10